75. YIL MİLAS DEVLET HASTANESİ

Evde Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık Hizmetleri Nasıl Çalışır?

75.Yıl Milas Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri'ne kayıt yaptıran hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Sağlık ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri'nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir.

Kimler Faydalanabilir?

Evde Bakım Hizmetleri'nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalara (örneğin Alzheimer, demans, felç gibi...) yaralanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri'nden yararlanamamaktadır.

 

Evde Bakım Nedir?

Evde Bakım Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitimin sağlanmasıdır.

Amaç:

Tedavinin Takibi

*      Tahliller

*   İlaç ve heyet raporlarının çıkarılması ve yenilenmesi

*   Tıbbi Bakım Hizmetlerinin (Pansumanlar vb..) hastanın evinde uygulanması

*      Sosyal ve psikolojik destek verilmesi

 

Nasıl Başvurabilirim?

Hastanemiz 0252 513 10 93 numaralı telefonu arayarak, veya 444 38 33 numaralı çağrı merkezini arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
© 2015 T.C. Sağlık Bakanlığı 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.